Час експірації угоди

Навіть досвідчені і талановиті трейдери часом допускають невдалі угоди, невдалі — не через помилки в інтерпретації сигналу стратегії або несподіваного фундаментального фактора, а просто через те, що не вистачило часу для потрапляння в зелену зону. Насправді, вибір терміну дії контракту, або так званого часу експірації — це не менш важливо, ніж вибір активу і технічних індикаторів. Ви це зрозумієте відразу, як тільки неправильно оціните тривалість сигналу, а графік зрадницьки вийде із зони прибутковості в останній момент, або навпаки, не встигне туди увійти.

У торговому терміналі Біномо передбачена, на мій погляд, не дуже зручна система вибору періоду експірації, проте вона доволі гнучка. До поточного часу по серверу ви маєте додати бажану тривалість угоди, і в відповідному модулі налаштувань виставити отриманий час покупки. Наприклад, ви хочете відкрити ордер тривалістю 5 хвилин. На скріншоті — алгоритм ваших дій для цієї операції.

Встановлення часу експірації на платформі Біномо

Брокер надає трейдеру можливість вибору тривалості угоди аж до хвилини. Точний час експірації можна вибрати серед запропонованих варыантыв у списку або користуючись кнопками «+» і «-».

Як правильно вибрати час експірації?

Безглуздо розглядати підбір експірації під кожен технічний індикатор або торговий алгоритм. В інтернеті досить матеріалів з рекомендаціями конкретно під вашу систему сигналів. Однак, можна згрупувати торгові алгоритми і експірації до них, і розглянути питання трохи крупніше.

Можна виділити 3 типи опціонів:

  • Короткостроковий (або моментальний / турбо-опціон). Строк експірації дорівнює таймфрейму. Застосовується для високоточних індикаторів (швидше за все для свічкових патернів), і перед важливими економічними публікаціями. Іншими словами, для джерел сигналів, які спрямовані на наступну свічку, і не далі.
  • Середньостроковий. Тривалість операції перевищує таймфрейм в 3-5 разів. Такий метод підходить для флетових стратегій і осциляторів. Коли ви чекаєте на відскік від рівня, ніхто не гарантує, що він почнеться прямо в момент сигналу. Графік може просісти на 2-3 свічки, а вже потім піти в корекцію. Щоб виключити цю ймовірність, ордер має тривати не менш, ніж 3-5 свічок.
  • Довгостроковий. Термін експірації перевищує таймфрейм в 5 і більше разів. Використовується тільки в поєднанні з трендовими стратегіями. Входити в моментальну угоду відразу, як тільки ваш торговий алгоритм повідомить про сетап на довгостроковий тренд, безглуздо, оскільки корекція (і навіть глибока корекція на 10-15 свічок) може початися в будь-який момент. Тому, прогнозуючи довгостроковий тренд, потрібно виставляти експірації якнайдалі. При такому підході, графік в зеленій зоні не буде чинитися тільки при повному розвороті тренда.

Ви напевно помітили, що в Біномо є дві вкладки в меню для додавання активів, сегреговані за часом експірації 1-5 хвилин і 15-60 хвилин.

Поділ активів за часом експірації на платформі Біномо

На один і той самий актив у Binomo, в залежності від часу експірації, поширюються різні коефіцієнти прибутковості (на 2-3 % вище для турбо-опціонів). Зміст цих вкладок носить скоріш ознайомлювальний характер, адже для довгострокової торгівлі не потрібно вибирати осередок саме з другої вкладки. Відсоток прибутковості виставляється автоматично, в залежності від часу на операцію.

Рекомендації

Якщо в описі вашого торгового алгоритму не зазначена рекомендована тривалість експірації, розрахувати її можна на практиці, торгуючи на демо-рахунку. Також, якщо ви використовуєте дуже короткі таймфрейми або моментальний тип угод, за час, необхідний на розрахунки і виставлення потрібного часу експірації, ситуація на графіку може кардинально змінитися. Тому рекомендуємо навчитися користуватися гарячими клавішами. Час експірації виставляється кнопками «D» і «Е». Не забудьте дозволити ручне управління ордером, поставивши галочку у відповідному чекбоксі.

Гарячі клавіші

Читайте також: