Графіки на Біномо

Кожен досвідчений трейдер підтвердить, що найбільш інформативним помічником в біржовій торгівлі є не технічні індикатори або фундаментальний аналіз, а сам графік активу. Навіть не виставляючи в робочу зону технічні та графічні інструменти, можна визначити силу і напрям тренда, точки розвороту від рівнів підтримки / опору, потенціал корекцій і багато, багато іншого.

Види графіків

У Біномо є всього три види графіків:

  • Лінія / область (в Біномо чомусь названа горою). По факту один і той самий лінійний графік, кожна з точок якого будується на рівні ціни закриття кожного часового відрізку. Лінійні графіки найменш інформативні, оскільки показують тільки ціну закриття, але при цьому — зручні для новачків, а також використовуються в деяких стратегіях з ковзними середніми.

Графік «Лінія» на платформі Біномо

  • Бари. Тут вже вказані ціна відкриття (зліва від бару), ціна закриття (праворуч), а також мінімум і максимум періоду. Єдиний недолік методу побудови — це складність візуального сприйняття. Потрібно витратити певний час, щоб зрозуміти яка з зарубок що позначає. А без колірного виділення, бичачий бар від ведмежого відрізнити дуже складно, особливо в періоди консолідації.

Графік «Бари» на платформі Біномо

  • Японські свічки. Найпопулярніший варіант графічного відображення котирувань. За інформативностю нічим не відрізняється від барів, але більш зрозумілі і зручні для візуального сприйняття. На формі і послідовності свічок складено цілі сетапи технічного аналізу, звані свічковими паттернами.

Графік «Японські свічки» на платформі Біномо

Це далеко не всі можливі варіанти побудови графіка котирувань. Існують згладжені свічкові графіки (Хайкен Аши); свічки, які будуються в залежності від обсягів, а не за часом (графіки Ренк); а також, куди більш екзотичні Каги, Ренж-бари, прориви і багато іншого. Але, по-перше, доступні вони лише в Метатрейдер, і тільки з додатковими розширеннями, а по-друге, практично ніде не застосовуються.

Налаштування графіка

Після вибору активу і типу відображення графіка, можна приступfти до додаткових налаштувань робочої зони. В першу чергу, йдеться про таймфреми. Максимально доступний масштаб графіка в Біномо — 5 хвилин, мінімальний — 1 секунда. Чим більший таймфрейм, тим більша точність сигналів, і менше ринкових шумів. У той же час, чим частіше з’являються свічки, тим частіше будуть формуватися сигнали. Тому вибір таймфремів має здійснюватися виходячи з балансу якості і кількості.

Установка таймфрейма на платформі Біномо

Також, можна змінити масштаб графіка (в прямому сенсі слова). Для цього призначені кнопки «+» і «—» у нижній частині робочої зони. Також можна змінити бічну шкалу (за допомогою курсору мишки).

Price Action або як торгувати, використовуючи тільки графік

Книга Ланса Бегса з однойменною назвою налічує кілька сотень сторінок, і звісно, в межах абзацу навіть основні моменти розглянути не вдасться. Кожна свічка несе в собі певну інформацію. Кілька розташованих у вузькому часовому проміжку екстремумів можуть стати рівнями підтримки/опору або трендовими лініями.

Що стосується горизонтальних рівнів, вони не є збігами, а з торгової точки зору, говорять про важливі цінові значення, на яких розташовано або велику кількість відкладених ордерів трейдерів, або масштабні заявки від банків або хедж-фондів.
Як тільки котирування досягнуть такого рівня, маркетмейкери виконають відкладені ордери, різко змінивши баланс попиту / пропозиції, що призведе до відскоку ціни. Ось який вигляд це має на графіку:

  • Рівні підтримки/опору (горизонтальні канали);

Горизонтальні канали на платформі Біномо

  • Трендові лінії (діагональні канали).

Діагональні канали на платформі Біномо

Перші застосовуються для аналізу консолідації ринку (флета), коли ціна затиснута в бічному русі між заявками продавців і покупців. Другі — для трендових ділянок. Кожен відскік від трендових ліній означає або локальний максимум тренда, або вхід за трендом нових трейдерів, в залежності від розташування лінії по відношенню до корекції. Звісно, ідеально чітких відскоків від рівнів ви не дочекаєтесь. Котирування будуть то розвертатися, не доходячи до них, то пробивати. Тому, коректніше говорити про зони підтримки/опору, а не про рівні.

Важливо розуміти, що, коли ціна проб’є і закріпиться за рівнем, він змінює свою функцію на протилежну. Пробитий вгору рівень стане зручною міткою для відкладених ордерів для покупців, тому відскоку, в разі корекції потрібно чекати саме звідси.

Свічковий аналіз

Мі вже поверхнево торкнулись моменту використання свічкових патернів. Аналіз свічкових фігур — ще один варіант безіндікаторного трейдингу. Торгівля паттернами вимагає великого досвіду і достатнього обсягу знань, тому мало підходить новачкам.
Хоч, на перший погляд, і може здатись, що це не так, але сигнали від розташування і форми свічок, також засновані на торгової логіці. Наприклад, проста і популярна фігура СА — Пінбар свідчить про те, що потенціал трендового руху згасає, зростання/падіння вперлися в опір/підтримку, а значить зараз підуть, як мінімум, в невелику корекцію.

Існують десятки свічок патернів, що застосовуються як для пошуку довгострокових трендів, так і відскоків. Матеріалу на тему предостатньо в інтернеті, і будь-який допитливий трейдер може взяти їх собі на озброєння. Більш того, свічковими паттернами навіть не обов’язково володіти, щоб користуватися. Наприклад, на сайті Investing є зручний віджет з усіма поточними фігурами. У таблиці вказується актив, на якому патерн сформувався; вид фігури, точність/сила сигналу, а також таймфрейм. Чим таймфрейм вищий, тим сильніший сигнал, і тим довше триватиме його ефект.

Читайте також: