Ознаки брокерів-шахраїв

На жаль, значний обсяг фінансових ресурсів, який щодня обертається трейдерами, привертає на ринок бінарних опціонів все більше і більше шахраїв. Повірте, існують десятки способів не виплатити вам гроші з балансу, починаючи від вигідних для брокера пунктів в угоді користувача, закінчуючи необґрунтованими блокуваннями акаунтів та заморозками засобів.

Як розпізнати лохотрон?

Шахрайську торговельну платформу можна відрізнити відразу за кількома ознаками:

1. Сайт

Односторінники і сайти, написані за шаблоном, більше схожі на лендінг з рекламою косметичних засобів, є першою ознакою шахраїв. Промо-матеріалів і конверсійних віджетів тут буде набагато більше, ніж інформації, корисної для трейдера. До «прискорювачів» рішення відвідувача відносяться:

  • Лічильники часу, суми виведених коштів, заробіток користувачів і т.д .;
  • Банери, що вискакують,  з «унікальними пропозиціями»;
  • «Історії успіху»;
  • «Реальні відгуки», які чомусь написані як на підбір без помилок, мовою продавців з «магазину на дивані»;
  • Чати з консультантами і вікна, що моментально вискакують, з розряду: «Не пропустіть свій шанс».

Ось простий приклад:

Сайт брокера-шахрая

Продовжуючи тему офіційних сайтів, варто звернути увагу на «вік сайту». Брокер повинен працювати як мінімум 2-3 роки. А найголовніше, щоб наведена на сайті цифра співпадала з віком домену, перевірити який можна безкоштовно на десятках сервісів в інтернеті. Ну і останнє за цим пунктом, якщо сайт написаний криво, видає помилки або містить помилки, значить створений він швидко, і, швидше за все, також швидко закриється.

2. Повна відсутність інформації про юридичну особу та афілійовані сторони

Якщо в футере сайту або в офіційних документах (Політика конфіденційності, угода користувача і т.д.) ви не знайдете згадку компанії, яка володіє брокером, то в разі виникнення конфліктної ситуації, ви навіть не будете знати, на кого подавати в суд. Пам’ятайте, будь-яка угода, в тому числі для користувача, має починатися з інформації про сторони, а не ось так:

сайт брокера-шахрая - інформація

Це стосується не тільки юридичної особи, яка фактично володіє брокером, а й фінансових посередників, гарантів, а також постачальників котирувань. Не поспішайте радіти, якщо деякі найменування ви все-таки знайшли. Перевірити їх достовірність можна в переліках юридичних осіб за місцем юрисдикції, та й просто в гуглі.

3. Відсутність регуляції/Фальшиві ліцензії

Досвідчені трейдери розуміють, що ліцензія надійного регулятора у брокера набагато важливіше торгових умов. Організації регулятори можуть накласти на трейдингову платформу санкції в рамках ліцензійної угоди, посприяти передачі скарги фінансовому омбудсмену і навіть в деяких випадках компенсувати ваш збиток з власного резервного фонду.

Але, як і у випадку з реєстраційними даними, сертифікати регуляторів теж потрібно перевіряти. Найчастіше шахраї просто підробляють ліцензії в будь-якому доступному графічному редакторі, як, наприклад, зробив той самий лохотрон Allegra Markets. Вони навіть ліцензію підробляти не стали, просто на сайті написали про регуляцію від Finacom.

Брокер-шахрай Allegra Markets

Але сама Financial Commission так не вважає.

Allegra Markets в чорному списку FinaCom

Перевірити наявність ліцензії просто. Достатньо ввести на офіційному сайті регулятора назву брокера або афілійованої юридичної особи. Важливо розуміти, що відсутність фактичної регуляції у трейдингової платформи означає, що їх сайт може просто в один день стати недоступним, і відповідача, як і свої кошти, ви ніколи не знайдете.

4. Відверто казкові умови/тарифні плани

У класичній моделі бінарних опціонів з умовно рівними шансами на позитивний і негативний результат коефіцієнти прибутковості не можуть перевищувати 100%. Пам’ятайте, що чесні брокери заробляють на математичному очікуванні та теорії великих чисел. Маржа між коефіцієнтом прибутковості і 100 відсотками і є їх доходом при інших рівних. Безумовно, є такий феномен як надприбуткові опціони, але ймовірність його виграти далеко не 50%, тому з точки зору математики все в порядку. Тому при аналізі торгових умов не варто забувати про «безкоштовний сир».

Сюди ж варто віднести «брокерів», які такими навіть не є. Якщо на сайті платформи ви бачите інвестиційні плани/тарифи та інші інструменти, які гарантують вам певний рівень доходу, ви маєте справу не з дилінговим центром, а зі звичайною пірамідою, яка благополучно закриється, як тільки розміри виплат перевищать надходження.

 інвестиційні плани брокера-шахрая

Пам’ятайте, що маржинальна торгівля CFD відноситься до високоризикових інвестицій і не може супроводжуватися жодними гарантіями. Регулятори зобов’язують трейдингові платформи зазначати це попередження на головній сторінці.

5. Додаткові ознаки (не обов’язково говорять про шахрайство, але в більшості випадків працюють)

Завжди підозріло, коли брокер, який позиціонує себе як міжнародний, має сайт тільки російською мовою. У цю ж категорію відносимо нові компанії, які ще себе не зарекомендували. Поганою ознакою також є агресивний маркетинг. Якщо після реєстрації демо ви всюди бачите рекламу брокера, а на ваш номер постійно надходять дзвінки від служби підтримки, швидше за все, організації потрібен ваш депозит, і якнайшвидше. Те ж саме стосується і співвідношення відгуків на форумах і профільних ресурсах. Пам’ятайте, ринок дуже конкурентний, і навіть у найкращих брокерів є 10-15 відсотків негативних коментарів (вони проплачені, але тим не менше вони є). Якщо відгуки виключно позитивні, значить компанія не шкодує грошей на «чистку репутації».

З перерахованих ознак брокера шахрая випливають і правила вибору правильної трейдингової платформи.

Як захистити свої кошти у брокера? Чекліст з 5 простих правил

Розглянемо на прикладі якісної трейдингової платформи — binomo.com

1. Перевіряємо термін роботи брокера. На слово не віримо, використовуємо сервіси перевірки віку домену. Все, що менше 2-х років, занадто ризиковано.

Перевірка брокера Бiномо

2. Читаємо угоду користувача, особливо ті пункти, які стосуються регламенту виведення і причин для блокування акаунту. Наприклад, Binomo може затримати висновок з причини верифікації особистості. Всі ці дрібниці потрібно знати.

Клієнтська угода Binomo

Якщо вам не зрозумілі деякі терміни і вирази, не соромтеся звертатися до служби підтримки. Повністю володіючи угодою користувача, ви зможете ідентифікувати неправомірні дії брокера і вчасно захистити свої права.

3. Тут же, в угоді користувача, знаходимо інформацію про афілійованих юридичних осіб. Відразу ж перевіряємо реальність їх існування. Найпростіше це зробити в списках компаній за місцем реєстрації або на сайті регулятора.

Бiномо в Finacom

4. Узнаємо постачальника котирувань. Таким чином, можна захистити себе від махінацій з графіками. Найчастіше, цю інформацію брокери не ставлять на відкритий доступ, тому можна відразу звернутися до консультанта. Після цього, створюємо демо-рахунок і перевіряємо відповідність цін на активи.

5. Перевіряємо ліцензію регулятора. Просто введіть назву організації в пошуковий рядок на сайті регулятора. Якщо записів більше одного, перевірте всі, можливо це задокументовані підтвердження судового розгляду.

Сертифікація Бiномо

Якщо факт шахрайства з боку брокера все ж трапився, опускати руки теж не варто. Зверніться по допомогу до відповідного регулятора. Порядок подання та розгляду скарг на брокерів у регуляторів FinaCom, ЦРВФР (Центр регулювання відносин на фінансових ринках) і CySEC описані у відповідних статтях на нашому сайті.