Економічний прогноз основних трендів і подій на 2019 рік

Звичайно, прогнозувати фінансові ринки на початку року дуже складно. Торгові сесії принесуть ще не один десяток сюрпризів, викликаних політичними і макроекономічними факторами. Однак, аналізуючи довгострокові прогнози багатьох світових експертів, можна абсолютно точно помітити схожість деяких думок.

Практично все залежить від долара

Долар, всупереч загальній думці, стабільніше, ніж здається на перший погляд. Ефект, так званої «Трампфляції», практично повністю був перекритий за 2018 рік. Економіка Сполучених Штатів на підйомі і навіть 3 підряд підвищення ключової ставки не змогли утримати індекс долара на цільових низьких значеннях.

Індекс USD 2018-2019
Червоним відзначений 2017 рік; зеленим — 2018

Проте, невелика корекція вересневим підвищенням ключової ставки все ж була спровокована. А це наштовхує на думку, що стійке зростання по американській валюті варто очікувати тільки до квітня-травня. А вже через наступне підвищення ставки ФРС, індекс може піти у відчутну корекцію.

Виходячи з цього, торгівля фондовими активами, принаймні на першу половину року, перебувають під тиском, як і альтернативні активи для фінансування. Стійкість долара відіб’ється на золоті та альтернативних валютах (Євро, Йена, Франк, Фунт), які швидше за все підуть в спадний тренд.

Стан Євро і Долара чинитиме тиск на курси практично всіх світових валют

«Страшилки» про Brexit-е не так вже болісно відбилися на фінансовому стані Єврозони (в основному, зусиллями Терези Мей). Фінансові потрясіння євро вистояв в стійкому флеті, навіть при активно зростаючому доларі.

На думку більшості експертів, у єдиної європейської валюти є хороший потенціал для зростання у 2019 році. Міцні євро і долар, швидше за все, нададуть тиск на більшість світових валют, а особливо країн СНД, які традиційно відрізняються великими обсягами іноземних валют в грошовій масі. Експертами прогнозується підвищення курсів іноземних валют в Молдові, Вірменії, Україні, Казахстані, Білорусії і особливо Росії (аж до 75-77 рублів за долар до другого кварталу).

Криптовалюти перейдуть в стійкий стан

Ведмежі настрої на криптовалютних ринках, на думку експертів, продовжаться, однак істотно знизиться волатильність. Обсяги операцій в мережі, ICO емісії і високий інтерес користувачів не дозволять впасти умовному Біткоїну нижче 2800-3000 доларів. Але і зіпсована репутація, негативна рентабельність Майнінг, і посилення світового регулювання не допустять ще одного зльоту. У підсумку — стійка консолідація, яку ми і спостерігали останні місяці 2018-го року.

Консолідація Біткоїна 2018-2019

Ніхто не відміняв політичні чинники

Невизначеність в торгових відносинах між США і Китаєм негативно впливає не тільки на економіку обох країн, а й на світовий товарообіг.

Нафтові санкції по відношенню до Венесуели та Ірану; триваючі конфлікти на Близькому Сході; і нова консолідація Росії з країнами ОПЕК (Організація країн-експортерів нафти) з питань скорочення видобутку створюють відмінний фундамент для довгострокового висхідного тренда по нафті і нафтопродуктах.

І це тільки «спадщина» 2018-го. Остаточний «Брексил», виведення військ США з Сирії, численні вибори і багато іншого ще тільки попереду, і оцінити зараз ступінь впливу політичних чинників на той чи інший актив просто неможливо.

Рекомендації для трейдерів бінарними опціонами

  1. За валютними парами, в яких фігурує долар, перевагу віддавати варто саме американській валюті.
  2. До повного закінчення Брексіта, варто уникати довгострокових позицій по Євро і Фунту.
  3. По фондовим активам і індексам триває рецесія. У довгостроковій перспективі розглядати покупку можна тільки за деякими активами.
  4. Вибирайте брокерів з можливістю торгівлі нафтою і золотом. На думку багатьох експертів, вони стануть найбільш стабільно зростаючими активами в першій і другій половині року відповідно.
  5. Слідкуйте не тільки за економічним календарем, а й за політичними подіями, а точніше за аналітикою їх впливу на ринок.
Додати коментар

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *