Географія трейдингу бінарними опціонами

Сучасні бінарні опціони дуже сильно відрізняються від перших опціонних контрактів, які були введені в 70-х роках на чиказькій фондовій біржі. Сьогодні, опціонна торгівля є одним з найпростіших і доступних видів трейдингу, через що і користується величезною популярністю в усьому світі. При цьому, в різних країнах і регіонах ставлення до БО різне, як з боку користувачів, так і з боку законодавчих і регулюючих органів.

Де бінарні опціони найбільш популярні?

При розгляді цього питання важливо розуміти, що точну статистику зібрати просто неможливо. У більшості країн немає органів, які детально відстежували б подібну статистику, а брокери, згідно з нормами політики конфіденційності, не мають права розголошувати такі дані. Тому орієнтуватися доводиться на сторонні індикатори, наприклад, на статистику пошукових запитів.

Де бінарні опціони найбільш популярні

За даними Google Analytics, найбільші показники рівня зацікавленості темою Бінарних опціонів зафіксовані в країнах Південної Африки, Азії, Океанії і СНД. У той же час, приблизно рівний рівень інтересу спостерігається в Північній і Південній Америці, Європі.

Лідерами індексу популярності в темі є Лесото, Свазіленд, Ботсвана, о-в Св.Олени і Нігерія. У той же час, якщо розглядати цей же показник, але вже сегреговано по кожному брокеру, в топі з’являються Росія, Казахстан, Молдова, Україна, В’єтнам, Таїланд Індонезія, Бразилія і багато інших регіонів, що показує різницю в уподобаннях з питання вибору брокера.

Насправді, індекс популярності запиту Гуглом розраховується виходячи з відношення показників інтересу до чисельності населення. Якщо говорити про валове число тематичних запитів, то з величезною перевагою тут лідирують Індонезія, Туреччина, В’єтнам, Росія, Індія і Бразилія.

Загальний глобальний тренд популярності бінарних опціонів вже пережив свій пік в кінці 2016-початку 2017 року. Але це не означає, що ринок бінарних опціонів близький до свого колапсу. Навпаки, це означає, що період масовості вже пройдено, і зараз сформовано фундаментальне ком’юніті з надійних досвідчених брокерів і професійних трейдерів.

Динаміка популярності бінарних опціонів

Особливості торгівлі бінарними опціонами в різних країнах

Як вже говорилося раніше, не тільки думка користувачів грає роль в популярності бінарних опціонів в тій чи іншій країні. Розвиток регулювання ринку в розвинених країнах створює все більш жорстку нормативну базу аж до повних заборон, в контексті якої взаємодія між трейдерами і брокерами не вигідна і не зручна і тим, і іншим. Наприклад:

  • У США торгівля бінарними опціонами дозволена тільки в рамках спеціалізованих майданчиків, які афілійовані з великими фондовими біржами. Чи варто говорити, що доступ до них простих користувачів без величезного капіталу просто неможливий.
  • В Європі проблема схожа. Ні, безумовно, деякі брокери бінарних опціонів там працюють, але для легального уявлення послуг необхідна ліцензія CySEC. А умови регуляції кіпрської комісії стають все суворіше, і суворіше з року в рік, що і відштовхує потенційних брокерів.
  • Трейдинг бінарними опціонами також заборонений у всіх авторитарних країнах і державах з високим рівнем впливу законодавчих і виконавчих органів. У їх числі: Бельгія, Китай, Північна Корея, Ізраїль, Куба, М’янма і багато інших.
  • У деяких країнах, наприклад, у Франції та Великобританії (таких країн близько 30), бінарні опціони не класифіковані як інструмент позабіржової діяльності, а прирівняні до азартних ігор, з усіма наслідками, що випливають обмеженнями. Наприклад, діє заборона на рекламу.

Законодавчою базою багато в чому і пояснюється поточний стан справ з географією активних бінарних трейдерів. Недосконалі нормативні акти, хоч десь зіграли на руку жителям Африки, Південної Америки, Азії, і СНД. На сьогоднішній день в переважній більшості країн цих регіонів немає ніяких законодавчих обмежень на діяльність брокерів і трейдерів бінарних опціонів. А в багатьох країнах СНД, наприклад, в Росії, Казахстані, Україні і Молдові стратегії розвитку фінансового законодавства передбачають розгляд питань регуляції позабіржової торгівлі тільки до 2030 року.

Додати коментар

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *