Роботи і радники для торгівлі на Біномо

Багато хто, особливо трейдери-початківці, прагнучи простого і швидкого заробітку, намагаються знайти універсальний рецепт результативної біржової торгівлі. Тільки от йдуть вони різними шляхами. Перші вивчають технічний і фундаментальний аналіз, торгують на демо-рахунку, аналізують архіви котирувань, тестують класичні стратегії, купують просунуті програми навчання. А другі (яких, на жаль, набагато більше) сподіваються знайти «торговий Грааль», «100%-ву стратегію» та і інші шаблонні обіцянки рекламників. Клікнувши по численних рекламних банерах, представники цієї категорії трейдерів потрапляють або на сайти, які продають стандартні стратегії, з новою назвою та міфічними результатами, підігнаними под історії, або на сайти «безкоштовних» торгових роботів. Про останніх і йдеться у цій статті.

Торговими роботами називають програми, скрипти або розширення для браузерів, які аналізуючи ринкову ситуацію, здійснюють операції в автоматичному режимі. Для встановлення такого «чуда», розробники настійно рекомендують повторно зареєструватися у брокера — але на цей раз, за їх реферальним посиланням, інакше робот не працюватиме (насправді буде, просто розробники теж хочуть їсти).

Принципи автоматичної торгівлі та ризики. Або чому не варто використовувати ботів, навіть коли це дозволено

Жоден автоматичний алгоритм не в змозі грамотно оцінити новинний фон, кон’юнктуру позицій за активом і реальні причини руху котирувань. Все, що роблять радники — збирають інформацію про котирування і, при дотриманні ряду умов, відкривають ордер. Чи варто говорити, що нехтування такими «дрібницями» як: таймфрейм, календар публікацій, час торгівлі, актив і свічкові патерни, ні до чого доброго не приведе.

Більше того, левова доля радників навіть котирування не цікавлять — адже вони засновані на принципі Мартингейла, про що не соромляться заявляти в своїх промо-матеріалах. От, наприклад, сайт розпіареного радника Binomobot, який, забігаючи наперед, жодного відношення до однойменної торгової платформі не має. Не сприймайте як рекламу — це лише приклад типового лендінга, що продає «чудо-ботів».

Інформація з сайту BinomoBot

Принцип Мартингейла, не вдаючись у подробиці, заснований на тому, що перша угода відкривається автоматично, і якщо не «прокатить», бот хеджуватиме її угодами зі збільшеною вартістю. Рано чи пізно (особливо з огляду на жадібність, властиву недосвідченим трейдерам), це призведе або до істотної просадки (в кращому випадку), або до повної втрати депозиту.

Ну, і не варто забувати, що радники — це все-таки автоматичний алгоритм, якому властиві збої і помилки, а торгує він вашими кровними. Особливо, якщо врахувати той факт, що в переважній більшості випадків ці алгоритми написані на коліні і не протестовані належним чином.

Ставлення брокерів до автоматичної торгівлі

Ну, а тепер, найцікавіше. Використання роботів заборонено практично на всіх трейдингових платформах. Біномо, в пункті 6.4. користувальницької угоди прирівнює ботів до збоїв або вразливостям в програмному забезпеченні біржі або брокера. У тому ж пункті сказано, що, якщо випадок автоматичної торгівлі буде виявлено, результат торгівлі буде переглянутий адміністрацією.

Угода Біномо, пункт 6.4.

Формулювання «перегляд результатів торгівлі» звучить неоднозначно, і схоже на свого роду лазівку в правовій документації. Але представники Біномо в особистому листуванні висловлюють свої думки простіше і недвозначно.

Листування зі службою підтримки Біномо

Саме тому Binomobot не має жодного відношення до Біномо, і саме тому, щоб уникнути проблем з брокером, радники варто обходити стороною.

Читайте також: