Торгівля за думкою більшості

Практично будь-який брокер бінарних опціонів пропонує своїм користувачам статистичний індикатор, що містить співвідношення бичачих і ведмежих ордерів всіх активних трейдерів. Біномо — не виняток. Відповідна смужка в торговій платформі брокера розташована в блоці налаштувань угоди.

«Думка більшості» на платформі Біномо

Як торгувати за думкою більшості?

Насамперед, важливо розуміти, що думка більшості, як така — в більшості випадків помилкова, інакше брокери бінарних опціонів давно збанкрутували б. Крім того, в жодному джерелі не вказано, яка саме формула використовується для розрахунку співвідношення: проста, експоненціальна або зважена?

Простий приклад. Якщо на ринку діє 100 трейдерів, 99 з яких купують об’ємом в 1 долар, а один продає об’ємом в 100 доларів, графік буде рухатися вниз. Таким чином, якщо для розрахунку цієї смужки не беруть обсяги ордерів, а просто враховують кількість продавців і покупців, значить у випадку з наведеним прикладом, думка більшості буде 99% / 1% на користь висхідного тренда, що зовсім не відповідає реальному розташуванню речей.

Якщо порівняти показники індикатора обсягів, який, наприклад, можна знайти на Investing, стає зрозуміло, що жодного відношення до реальних торгових обсягів ця смужка не має, а швидше за все просто вважає кількість позицій в тому чи іншому напрямку. Для прикладу, нижче представлені показники індикатора обсягу угод по AUD / USD.

Індикатор Volumes на платформі МетаТрейдер

Індикатор «Думка більшості» в терміналі Біномо

Як ви можете бачити, стовпці Volumes вказують на домінування продажів над покупками серед трейдерів (та й тренд відверто ведмежий). У той час як думка більшості трейдерів Біномо на користь покупок (в районі 60%).

Стратегія з використанням думки більшості

На подив, на профільних форумах все ж вдалося знайти цікавий, а головне результативний алгоритм, в якому використовується тільки смужка думки більшості. І, що не дивно, потрібно торгувати саме проти «натовпу». Автор прирівнює статистичну смужку до класичного осцилятора, і позначає умовні рівні підтримки і опору.

Коли думка більшості сягає відміток 80-85 на користь купівлі, необхідно відкривати опціон вниз, і навпаки. Якщо відкинути теорію змови про те, що злі маркетмейкери рухають ціну так, щоб більшість трейдерів програвали (хоча і вона має право на існування), в алгоритмі дійсно є ринкова логіка. Коли велика кількість трейдерів купує (в цьому випадку екстраполюємо співвідношення між трейдерами Біномо на весь ринок), вони створюють ситуацію перекупленности, від якої, спекулянти, які працюють за RSI, стохастиком, CCI, Моментум, AO та іншими класичними осцилляторами, будуть відкривати угоду на відбій. А значить, ціна ймовірно піде в корекцію.

Автор рекомендує не дрібнити з таймфреймом, а період експірації виставляти більший, ніж масштаб графіка. Рекомендовані активи і час торгівлі, на жаль, не вказані, але ви можете їх вирахувати самостійно, пробуючи різні варіанти налаштувань на демо-рахунку.

Читайте також: