Види опціонів

Всупереч розхожій думці, при трейдингу бінарними опціонами можна не тільки «вгадувати» вгору або вниз піде ціна. Існує декілька поширених видів опціонних контрактів, від типу і механіки яких безпосередньо залежить не тільки стратегія пошуку точок входу, але навіть прибутковість угоди. У даній статті мова піде про класифікацію опціонів саме за необхідним результатом, а не за тривалістю часу експірації.

Call/Put

Вгору/вниз, вище/нижче, і багато інших назв класичного контракту, з яким власне і асоціюється поняття бінарних опціонів. У момент укладення такої угоди фіксується поточна ціна активу. І якщо через певний час (термін експірації) ваш прогноз виправдається (ціна виявиться вище або нижче базового значення), ви абсолютно справедливо отримаєте свій виграш.

Причому не важливо наскільки ціна буде вище/нижче початкового значення. Якщо ваш прогноз виправдався хоч на 1 пункт, ви отримаєте дохід, рівний коефіцієнту прибутковості активу. Подібний вид контрактів є абсолютно у будь-якого брокера. Іноді зустрічаються деякі його модифікації. Деякі платформи пропонують дострокове закриття угоди, або навпаки її продовження. Природно, вже за іншою ставкою прибутковості.

Дотик/Сходи (Страйк опціони)

Суб’єктивно, немає сенсу розділяти ці два типи контрактів, оскільки відрізняються вони лише кількістю ключових ліній. Як і в описаному вище вигляді опціонів, вам необхідно передбачити вище або нижче встановленого рівня виявиться ціна по досягненню експірації. Тільки в даному випадку відліковим ціновим рівнем буде не поточне котирування, а ціна, пропонована брокером. Ви лише передбачаєте, чи досягне ціна цього рівня чи ні.

Природно, коефіцієнт прибутковості на те, що рівень буде пробитий набагато вище класичного. Контракти «Touch» вважаються надприбутковими. І в разі, якщо ви правильно передбачите пробиття запропонованого рівня, ви заробите 300, 400, а іноді і 600 відсотків від розміру угоди. У той же час, якщо ви зробите прогноз, що ціна до рівня не дійде (набагато більш ймовірний), то заробите ви трохи.

Залежно від брокера, умови контракту можуть змінюватися. Для деяких досить, щоб ціна тільки торкнулася зазначеного рівня, і не важливо, що буде після торкання і до експірації. А для інших важливо щоб саме в момент закінчення опціону ціна була над/під рівнем.

Опціони «Дотик» доступні у: Alpari, Binarium, Dukascopy, Grand Capital і Migesco.

Що стосується «Сходів», то тут все те ж саме, тільки рівнів брокер пропонує кілька, і тільки ви вирішуєте, обрати більш консервативний і близький до поточної ціни рівень, або більш ризиковий.

Коридор/Діапазон

Загалом, те ж саме, тільки в профіль. При цьому типі контракту брокер пропонує вже два розрахункових рівня, один вище поточної ціни, другий нижче. Завданням трейдера в цьому випадку є правильно спрогнозувати, чи вийде ціна за ці межі на момент експірації, або залишиться всередині «Коридору».

Опціони «Коридор» доступні у: Alpari, Binarium, Migesco.

Парні опціони та конструктори

Дуже рідкісні типи контрактів, які практично ніде не зустрічаються. Парним опціоном називають похідну пару, наприклад, Google і Facebook. Вам необхідно визначити, який інструмент відпрацює краще за певний період. Парами пропонує торгувати Binarium.

Що стосується конструктора, то це контракти, які пропонують користувачеві розширений функціонал налаштування угоди. Коефіцієнт прибутковості в таких опціонах встановлюється пропорційно обраному ризику. Один з видів конструктора є у: Grand Capital.

Limit order

Це не стільки тип опціону, скільки метод входу в позицію. Відкладені ордера брокери пропонують практично для всіх видів контрактів. Це поняття перекочувало в бінарні опціони з Форекса, але при цьому зберегло свій сенс. Відкладені ордера автоматично спрацьовують при досягненні певних умов, навіть якщо трейдер зараз займається іншими справами і не стежить за графіком. У бінарних опціонах існує два види відкладених ордерів:

  • За часом. Опціон з зазначеними умовами відкриється в певний час (зазначене трейдером).
  • За ціною. Цей вид лімітних ордерів призначений для трейдерів, які знають, від якої ціни буде відскік, але не хочуть чекати. Як тільки ціна досягне цінового рівня, на якому встановлений ордер, позиція відкриється автоматично.

Застосування подібного функціоналу може бути абсолютно різним, від опрацювання рівнів підтримки/опору, до нічного трейдингу без шкоди для сну.