Як обманюють брокери

Не варто думати, що ринок бінарних опціонів на 100 відсотків складається з шахраїв, безумовно, є і чесні компанії, які працюють на маржу і своєчасно виплачують дохід трейдерам. Але лохотронів набагато більше, а за гарними промо-матеріалами ховається цілий стоунхендж підводних каменів і варіантів як «кинути» користувача більш витончено.

Цю статтю ми побудуємо за принципом «Метод обману брокера» — «Рішення» для максимальної інформативності.

Методи обману трейдерів брокерами шахраями.

1. Перший і самий банальний — припинення роботи сайту

Важливо розуміти, що певна частина «брокерів» створюється саме з метою закритися, зібравши якомога більше депозитів на рахунках. Трейдингові платформи, які мають ліцензію регулятора, так зробити не можуть. Якщо вони стають нерентабельними, регулятором запускається процес ліквідації, який має на увазі виплату всіх депозитів і попереджувальний лист на сайті брокера.

☞ Рішення

Уникнути такої ситуації можна тільки одним способом. Обирайте надійних брокерів з нормальною регуляцією. На нашому сайті є докладна інструкція, як це зробити (посилання на першу статтю з ТЗ).

2. Відмова у виплаті/замороження рахунку/блокування акаунту через порушення угоди користувача

В угоді, з якою ви погоджуєтеся при реєстрації, вказуються правила роботи трейдера, і випадки, при яких на акаунт можуть бути накладені певні санкції. Найчастіше, це стандартні обмеження, але перед реєстрацією не буде зайвим з ними ознайомитися.

Так в чому ж обман? Шахраї з будь-якого приводу заблокують прибутковий акаунт і скажуть, наприклад, що ви використовуєте рахунок для відмивання грошей, є держ. службовцем, зареєстрували другий акаунт і т.п.

Навіть якщо це далеко від правди, на час розгляду акаунт буде заморожений, а якщо ви опинитеся наполегливим і зможете захистити свої права, все спишуть на помилку. Але в більшості випадків трейдери просто відмовляються від конфлікту і реєструють рахунок у іншого брокера.

☞ Рішення

В даному випадку рекомендацій відразу декілька:
1. Уважно читайте угоду користувача, всі незрозумілі вам моменти уточнюйте у служби підтримки;
2. Не зв’язуйтеся з брокерами без регуляторів, а також завжди перевіряйте ліцензію;
3. Листування зі службою підтримки брокера, а також всі супутні документи відразу ж надсилайте регулятору у вигляді скарг (найчастіше брокеру буде дешевше вирішити питання з вами);
4. Дотримуйтесь ПС, в 60% випадків, причинами блокування є саме ваші дії. В такому випадку довести нічого не вийде.

3. Махінації з котируваннями

Всупереч розхожій думці, це дуже рідкісний тип шахрайства, який вже практично не зустрічається, але тим не менш, потрапивши на брокера-шахрая потрібно бути готовим до всього.

☞ Рішення

Знайдіть на сайті трейдингової платформи інформацію про постачальника котирувань або запитайте у служби підтримки. Далі план простий, перевіряйте графік брокера з офіційними котируваннями постачальника. У разі розбіжності можете сміливо писати скаргу, вам все компенсують. Весь цей шлях можна скоротити, перевіривши на сайтах регуляторів наявність регулярного аудиту котирувань у ліцензованого брокера.

4. «Персональні» консультанти

Ніколи не варто довірятися порадам аналітиків, яких брокер вам безкорисливо надає.

Самі посудіть, чи стане людина, яка забезпечує високу прибутковість, працювати на зарплату в ДЦ? Вони потрібні тільки для того, щоб вчасно забезпечити ліквідність організації, зрівнявши кількість прибуткових/збиткових опціонів, в тому числі і за ваш рахунок.

☞ Рішення

Відмовитися від подібних послуг.

4. Бонуси та акції

Пропозиції депозитних бонусів і інших можливостей торгівлі з нуля виглядають дуже заманливо, але при цьому накладають певні обмеження на акаунт користувача. У тому числі ліміти виведення, вимоги до поповнення і т.д. Мало хто читає умови бонусних угод, намагаючись якомога швидше скористатися пропозицією. А це формальний привід для блокування і затримок (див. Пункт 2).

☞ Рішення

Навіть не будемо говорити про бонусну угоду. Всі ці бонуси брати не має сенсу. Вони лише роздмухують депозит, створюючи ілюзію запасу міцності. Але ж збитки, в першу чергу, списуються з реального балансу.

Що робити, якщо ви стали жертвою брокера шахрая

По-перше, не панікувати. Якщо жодне із запропонованих вище рішень не вберегло вас від протиправних дій, в першу чергу, потрібно звернутися за роз’ясненнями до адміністрації ДЦ через службу підтримки. Вас в будь-якому випадку про це попросить регулятор до початку розгляду, тому економте час і зробіть це одразу. У деяких випадках конфлікт дійсно вийде вирішити мирно.

Якщо брокер стоїть на своєму і не задовольняє вашу претензію, ви можете звернутися по допомогу до регулятора. Важливо розуміти, що, якщо відмова брокера обґрунтована однією з підписаних вами угод, шансів на допомогу мало. Тут ви самі винні, що погодилися на такі умови. Порядок розгляду, як і повноваження/важелі впливу, залежать від регламенту організації регулятора:

Якщо рішення регулятора вас не влаштує, останньою інстанцією є фінансові омбудсмени, які є представниками судової влади і мають виняткове право до примусу юридичної особи до оплати. Але отримати позитивне рішення після відмови регулятора практично нереально. Знайти контакти омбудсмена можна в пошуковому рядку, вказавши місце реєстрації брокера.